• 4finał
 • 1final bocianyBez nazwy 1
 • Bez nazwy 1
 • 2 final
 • 3 finał
 • 6finalBez nazwy 1
 • 7finala9E3A5190 kopia kopia
 • Piekna Wies 4 01
 • 2
 • 1
 • 3
 • 4
 • FINAŁ KONKURSU NAJPIĘKNIEJSZA WIEŚ DOLNEGO ŚLĄSKA W WIOSCE BOCIANA
 • FINAŁ KONKURSU NAJPIĘKNIEJSZA WIEŚ DOLNEGO ŚLĄSKA W WIOSCE BOCIANA
 • FINAŁ KONKURSU NAJPIĘKNIEJSZA WIEŚ DOLNEGO ŚLĄSKA W WIOSCE BOCIANA
 • FINAŁ KONKURSU NAJPIĘKNIEJSZA WIEŚ DOLNEGO ŚLĄSKA W WIOSCE BOCIANA
 • FINAŁ KONKURSU NAJPIĘKNIEJSZA WIEŚ DOLNEGO ŚLĄSKA W WIOSCE BOCIANA
 • FINAŁ KONKURSU NAJPIĘKNIEJSZA WIEŚ DOLNEGO ŚLĄSKA W WIOSCE BOCIANA
 • FINAŁ KONKURSU NAJPIĘKNIEJSZA WIEŚ DOLNEGO ŚLĄSKA W WIOSCE BOCIANA
 • NAJPIĘKNIEJSZA WIEŚ DOLNEGO ŚLĄSKA W ROKU 2017
 • NAJPIĘKNIEJSZA WIEŚ DOLNEGO ŚLĄSKA W ROKU 2017
 • NAJPIĘKNIEJSZA WIEŚ DOLNEGO ŚLĄSKA W ROKU 2017
 • NAJPIĘKNIEJSZA WIEŚ DOLNEGO ŚLĄSKA W ROKU 2017
 • NAJPIĘKNIEJSZA WIEŚ DOLNEGO ŚLĄSKA W ROKU 2017

Wizyta Studyjna liderów z Podlasia

Naszą miejscowość oswiedzili aktywni mieszkańcy/liderzy  Małego Płocka z województwa podlaskiego Kraina Mlekiem Płynąca. Grupa aktywnie działających osób przyjechała na tereny Dolnego Śląska aby podpatrzyć jak działają Wsie Tematyczne. W czasie wizyty podpatrywali, podpytywali, aktywnie uczestniczyli w przygotowanych dla nich warsztatach. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia wykorzystają przy tworzeniu wsi tematycznych na swoich terenach.

Czytaj dalej

Goście z Pomorza - wizyta studyjna

W dnia 7-10 września w dolnośląskich Wioska Tematyczna odbyła się wizyta studyjna liderów z woj. pomorskiego z gminy Morzeszczyn. Nasza miejscowość znalazała się w gronie siedmiu miejscowości, które zostały odwiedzone przez liderów z Pomorza. Podczas wizyty mieliśmy możliwość zaprezentowania walorów przyrodniczych miejscowości, podjętych inicjatyw oraz znanej już w Polsce i nie tylko gry terenowej prezentującej ciekawostki na temat Bociana Białego. Uczestnicy wzięli równiez udział w warsztatach szycia filcowego bociana.

Wizytę przygotował merytorycznie i odpowiadał za wizytę w każdej z wiosek Krzysztof Szustka - krajowy animator wiosek tematycznych wraz z Zespołem.

Podczas kilkudniowego pobytu zostały również odwiedzone zaprzyjaźnione wsie tematyczne : Sołectwo Szklary Dolne - Osada Strażacka, Żabice - Wioska z Rechotem, Konradówka - Rogata Wieś, Miłkowice - Wioska Kolejarzy, Borówki - Wioska Darów Lasu

Czytaj dalej

Montaż zbiornika na wodę w ramach projektu " Zielone i niebieskie inicjatwy dla dobrego klimatu

Ocieplenie klimatu, letnie upały pokazują nam jak ważne jest magazynowanie wody. W ramach projektu " Zielone i niebieskie inicjatywy dla dobrego klimatu  " na terenie Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzicach zamontowany został zbiornik na deszczówkę. Zmagazynowana woda będzie służyła do podlewania roślinności zasadzonej i pielęgnowanej przez pracowników tej placówki jak i dzieci i młodzieży szkolnej. Działanie finansowane jest przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny realizowanego przez Fundacja Ekologiczna Zielona Akcja. Projekt ma zachęcać i mobilizować społeczności lokalne gmin wiejskich Dolnego Śląska do podjęcia aktywności na rzecz ochrony klimatu. Zbiornik zamontowali członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice.
 
 

Półkolonie Gokis Kunice

W ramach półkolonii  letnich mieliśmy przyjemność przez kilka tygodni przyjmować  podopiecznych z  GOKiS Kunice. Millusińscy w ramach pobytu brali udział w warsztatach stemplowania toreb bawełnianych, odgadywali zagadki na trasie gry terenowej i w pięknych okolicznościach przyrody brali udział w zabawach i grach terenowych. Wszystko pod czujnym okiem Pań z GOKiS Kunice, które z radością wracały do Nas  z kolejnymi grupami.

Czytaj dalej

Dbajmy o Bociany !

W dniu dzisiejszym od zaniepokojonych mieszkańców otrzymaliśmy informację o młodym bocianie leżącym na pobliskiej łące. Bocian miał kłopoty z chodzeniem, a po jakimś czasie przestał wstawać. Udało się ustalić, że bocian zaczepił nogą o linię energetyczną i spadł. Ze względu na porażenie nogi nie mogliśmy włożyć go do gniazda dlatego też został odwieziony do Klekusiowo-Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt, gdzie natychmiast został zaopiekowany 💓
Dzięki Wrocławska Grupa Obrączkarska ODRA wiemy, że bocian nie zrobi nam krzywdy dlatego bez wahania podjęliśmy próbę uratowania go.
Agniecha Ha Justyna Gierasimczyk Dziękujemy za czujność 🥰🥰
❗️❗️❗️ Uwaga Klekusiowo-Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Działa głównie dzięki wsparciu ludzi dobrej woli. Klekusiowo nie jest wspierane przez żadne instytucje państwowe ani samorządowe. Dlatego wystosowali petycję do lokalnych samorządów. Prosimy - przeczytaj i podpisz jeśli popierasz to, co robią.
𝐊𝐭𝐨 𝐦𝐨ż𝐞 𝐧𝐢𝐞𝐜𝐡 𝐧𝐚𝐦 𝐩𝐨𝐦𝐨ż𝐞!
ORDZ - Klekusiowo
Konto: 06 1090 1939 0000 0001 3025 4603
Wpłaty z zagranicy: SWIFT: WBKPPLPP
IBAN: PL06 1090 1939 0000 0001 3025 4603
 

Czytaj dalej

Muchowski Kosiarz - warsztaty terenowe

Na zaproszenie Pani  Sołtys Wiesławy Kucfir mieliśmy przyjemność prowadzić warsztaty stemplowania bawełnianych toreb podczas kolejnego już w tej miejscowości święta pn. MUCHOWSKI KOSIARZ. Na muchowskich łąkach występuje największa w Polsce zachodniej populacja kosaćca syberyjskiego, mieczyka dachówkowego oraz wielu innych cennych roślin łąkowych, które corocznie należy ręcznie wykaszać, aby te rzadko spotykane rośliny nie zanikły.
Dziękujemy za możliwość zaprezentowania naszej miejscowości i Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu zdolności a organizatorom, pomysłu na integrację i kultywowanie tradycji ! MUCHÓW👍
Poniżej link do foto relacji z całej imprezy
 
 
 

Finał Konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska” 2023

We wsi Sokołowsko, w dniu 2 lipca odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska. Konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego Miejsce finału nie przypadkowe , to właśnie Sokołowsko otrzymało tytuł Najpiękniejszej Wsi Dolnośląskiej roku 2023 🐓 Niedźwiedzice - Wieś Bociana otrzymały ten tytuł w roku 2017 a dziś przedstawiciele Grupy Odnowy Wsi, Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice oraz KGW Przyjaciółki cieszyli się z I miejsca w kategorii Najlepsze Przedsięwzięcie Odnowy Wsi 🎉 Komisja konkursowa doceniła efekty projektu " Łączy Nas Skora " 🦆🐦🦢 i poraz kolejny zachwyciła się walorami miejscowości , tymi przyrodniczymi ale przede wszystkim mieszkańcami ❤️
Całość przedsięwzięcia wspierał wójt Gmina Chojnów Pan Andrzej Pyrz 💐
Gratulujemy Wszystkim Nagrodzonym i zapraszamy do Gmina Chojnów oraz Wrzosowa Kraina
 

Więcej artykułów…